silivri
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Yatak ve Don

Yatak ve Don Empty Yatak ve Don

Mesaj tarafından reis Salı Mart 25, 2008 8:06 am

Parisli Salamon'un işleri tersine tersine gidiyormuş . Amerikadaki arkadaşı Mison 'a mektup yazıp akıl danışmış . " Elinde ne var ne yoksa sat Amerikaya gel " demiş Mison . Salamon neyi varsa satmış . Tek oda bir dükkanı varmış , " Her ihtimale karşı bu kalsın " demiş. Karısı Rebecca'yı " Şimdilik" diye Paris'te bırakıp , Amerikanın yolunu tutmuş . Aylar geçmiş Salamon'dan karısına , nihayet bir mektup gelmiş . " Kuzum Rebecca , Çoktandır yazamadım kusura bakma . Benim burda işler çok iyi. Epeyce bir müddet elimdeki parayla ihale kovaladım , Sonunda , Kore savaşından kalma eski don ihalesine girdim . Tanesini bir dolardan alıp , kısalttırdım , 2 dolara malettim ve tanesini 10 dolardan sattım . Buradan kazandığım parayla , bu defa Vietnam savaşından kalan eski yatak ihalesine girdim . Eski yatakların tanesini 5 dolardan aldım , üzerine yeni yüz kaplattım , 10 dolara malettim tanesini 100 dolardan sattım. Kuzum Rebecca, durum şimdi çok iyi , dükkani sat acele yanıma gel " Rebecca cevap yazmış ... " Kuzum Salomon , Sen orada , binlerce yatak ve onbinlerce donla çok para kazandığını yazıyorsun. Ben burada bir tek yatakla ve de donsuz olarak senden çok kazanıyorum "

reis
MOD
MOD

- Similar topics